Субота, 27.04.2024, 20:31
перший незалежний інформаційно-розважальний кінологічний портал
Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід
Меню сайту
Категорії розділу
Мої статті [353]
Статті на вільну тему
Дресирування [203]
Статті по дресируванню собак, поведінці собак
Ветеринарія [77]
Лікування, кормління собак
Хендлінг [48]
Виставочна підготовка, виставки
Історія [211]
Статті з історичним підтекстом
Міні-чат
Володимир Кужель
сайт фірми ВіртуозІВ - виготовлення картин з бурштину та ексклюзивних предметів інтерєру
Головна » Статті » Мої статті

БАССЕТ (Basset Hound) – ПОРУШНИК СПОКОЮ
БАССЕТ (Basset Hound) – ПОРУШНИК СПОКОЮ

ТІЛЬКИ ЛЮДИНА, У ЯКОГО Є СОБАКА, ВІДЧУВАЄ СЕБЕ ЛЮДИНОЮ…

Тисячі років поруч з нами живе собака - вірний друг і помічник людини. Вона охороняє стада овець і корів, розшукує злочинців, виявляє наркотики, допомагає мисливцям вистежувати і відстрілювати дичину, стереже державний кордон, водить по вулицях втративших зір людей, служить фізіологам, біологам і космонавтам, грає з дітьми - всього не перерахуєш.
З незапам'ятних часів собака допомагала людині у праці, охороняла її житло від ворогів і диких звірів. Людина оцінила в собаці її невибагливість, витривалість, швидкий біг, гострий нюх, відмінний слух. Людина полюбила собаку за виняткову прихильність до себе, готовність пожертвувати своїм життям в ім'я людини. І собака став самою відданою людині твариною, його кращим чотириногим другом.
 
 

Як часто ви запитуєте себе: «Чи підійде мені ця порода?» А якщо питання з іншого боку: «Підійду я, як власник, наприклад, бассет-хаунду?» Щоб відповісти на нього, потрібно зрозуміти, як, коли і для чого була виведена ця неоднозначна і жахливо чарівна собака.

Причини, за якими бассети залишаються популярними, дуже різноманітні. Це відбувається завдяки тому, що бассети універсальні - одна собака може грати різні ролі. Перш за все, це мисливська собака на дрібну дичину зі спеціалізацією по зайцям та лисицям, які вдосталь живуть на всіх континентах. Ця універсальність в якостях мисливця відмінно проявилась в тому, що бассета використовують в полюванні на тетерку, фазана і пошуку по кров’яному сліду. Він гарний помічник у полюванні на єнота, опосума. Остання, але не менш важлива причина в тому, що бассет був і залишається врівноваженою, люблячої і відданою сім'ї собакою, що робить його домашнім улюбленцем і другом для дітей.
 

Еволюційна історія породи бассет-хаунд дуже цікава. Точно відомо, що бассет-хаунд був виведений людиною, хоча не можна заперечити і генетичні мутації, які згодом були використані в розведенні породи. Історичне розведення низьких гончих почалося у Франції. Однак є істотна відмінність між низьким гончаком і бассет-хаундом в розведенні якого брали участь і англійці і американські шанувальники породи.

Гончаки були описані в працях Даріуса як довгі невисокі собаки з добрим нюхом і гладкошерстні. Потрібно памятати, що поняття «невисокі» означало ріст менше 28 дюймів в загривку, а це 70 сантиметрів. Близько 700 року нашої ери ченці абатства Сент Хуберт (Франція), вивели два типи гончих Сент Хуберт. Скоріш за все, ця порода з'явилася під керівництвом Св. Хуберта (656-727 рр.н.е.) - сина герцога Де Гієна .Вважається, що гончаки Сент Хуберт, нині як і бладхаунди, є попередниками всіх сучасних гончих. З двох основних типів гончих Сент Хуберт чорно-підпалі собаки були більші, в той час як білі і кольорові були не вище 70 сантиметрів. У VIII столітті собаки Сент Хуберт стали улюбленцями великого і знатного шанувальника в особі єпископа міста Льєж - любителя полювання по кровяному сліду з гарними гончаками. Французький автор Жак дю Фуйлу у своїй роботі Le Venerie («Мистецтво полювання» ) опублікованої в 1561 році, вперше описав гончих як Бассета. У Франції та Бельгії «Bas» означає невисокий. «Basset»- Бассет класифікується: за типом шерсті: гладкошерстні, жорсткошерстні ,за кривизною передніх лап: прямі, викривлені, криві. У Франції Бассетом називалася будь-яка гонча нижче 16 дюймів (приблизно 40 см) Телбот, або південна гонча. Багато порід при розведенні мутували в споріднені групи. Яскравим тому прикладом служить французька група бассетів: артезіанский бассет, нормандський бассет, блакитний гасконський бассет і бассет-грифон.
«Basset»- Бассет стоїть самостійно в ряду своїх побратимів гончаків, завдяки особливим якостям – неповторній зовнішності і специфічних рис характеру.
 
 
 

Надто короткі ноги і великі тяжкі вуха бассета не заважають йому досить спритно пересуватися, але не настільки швидко, щоб тікати далеко від власника. Прихильність до господаря - риса характерна для бассета, але не характерна для будь-якої іншої породи гончаків. Ці якості ставлять бассета в розряд домашніх улюбленців, але ... Бассет був і залишається мисливською собакою з усіма витікаючими наслідками: пошук сліду, самостійність, винахідливість,спритність, любов до будь-якої їжі, де б та не перебувала . Він обожнює відчувати терпіння господаря і всіляко намагається перехитрити його, роблячи вид, що не чує його прохання, і відмовляється визнавати, що поступається зростом іншим породам собак.


Бассет - це велика собака на коротких лапах, повна енергії, особливо в щенячому віці. Він може бути чарівним, відданим, але в той же час пустотливим і безрозсудним. Вам доведеться приділяти досить багато часу своєму цуценяті вже з моменту придбання. Коли він подорослішає, у вас з'являється надія, що він стане відповідальним і порядним собакою.

Чи буде у вас час для щоденного догляду за своєю собакою, для прогулянок в будь-яку погоду? З одного боку, цуценяті бассет-хаунда не потрібно давати занадто багато фізич-них навантажень. З іншої сторони, йому необхідні регулярні прогулянки у вашій компанії. Протягом усього життя, що, можливо, триватиме 10-15 років, ваш бассет потребуватиме постійно збільшення уваги. Чи готові ви присвятити йому свій вільний час? Якщо немає ні часу, ні бажання тоді, будь ласка, не вибирайте бассета. Йому потрібен господар, який міг би стати лідером у стосунках, ніжно, але суворо пояснювати правила поведінки в сім'ї і наполягати на їх дотриманні, незважаючи на сумний і жалісний погляд, яким відданий-ний пес обдаровує свого власника.
. Бассет також добре ладить з іншими собаками і терпляче відноситься до кішок. Він може бути відмінним сторожем завдяки його голосному глибокому голосу та рику ,що відлякують небажану тварину чи зловмисників від житла. Бассети піддаються дресируванню, але вони ніколи не будуть такими ж стрімкими працівниками, як Доберман або шотландська вівчарка. Філософія бассета полягає в тому, що якщо ви кличете його, то у відповідь « прозвучить аристократичне »: «Так, одну хвилиночку!», а сам бассет продовжить своє заняття. Оскільки бассет любить доставляти задоволення, він швидко починає розуміти, що саме робить вас щасливим, і буде намагатися підтримувати статус-кво. Він буде залишатися настільки слухняним, наскільки це необхідно, щоб знайти до вас підхід, тим не менш, залишаючись бассетом, він буде придумувати все нові способи розвеселити і потішити вас. Життя з бассетом - це постійна веселість! Завдяки спадковим бажанням полювати і йти по сліду, а також своєрідною будовою тіла, бассет є навіть спортивною і функціональною собакою. Тому постійно потрібно слідкувати за вагою і харчуванням та фізичним навантаженням, щоб не роби помилок ,інакше бассет виросте у масивну «диванну» собаку.

У ранньому віці йому потрібна тверда рука, але подорослішавши, він не стрибне вам на руки. Це не дитяча собачка, хоча так може іноді здаватися. Він обожнює тривалі прогулянки на повідку і пробіжки по лісу або уздовж пляжу. Акуратна, коротка шерсть бассета вимагає не значного догляду, якщо постійно доглядати, то собака практично не линяє. Час від часу його слід купати, раз на тиждень прочісувати, щоб контролювати випадання шерсті, а також моделювати(підрізати)кігті. «Музика» бассета - це «музика для одного – шум-гам для іншого». Самотній бассет починає підвивати, а в умовах міських квартир це не сприяє встановленню добросусідських відносин. Це ще один важливий момент, який варто взяти до уваги, тому що ваше щеня виросте в собаку, досить вагомих розмірів з гучним голосом. Маленький бассет цілком вміститься в кутку вашої кухні, але вже через декілька місяців йому буде потрібно значно більше місця. Бассету не можна дозволяти стрибати з висоти (великих диванів, схіниць і т.д.), так як він може пошкодити свою велику грудину та суглоби лап. Для цього просто ніколи не залишайте цуценя там, звідки він може зістрибнути самостійно. Недолік вашої уваги може призвести до небажаних наслідків. Втім, це стосується не тільки бассета. Збереження ваших підлог, меблів, квітів, взуття і т.д. залежить тільки від вас.

Бассет сповістить вам про недолік уваги до себе, влаштувавши безлад, але це не означає, що у нього шкідливий характер. Це означає, що інших засобів достукатися до вас він не знайшов. Якісне харчування коштує не дешево. Це те, на чому не можна економити. Необхідний баланс протеїн, жирів, вітамінів і мікроелементів забезпечить бассету правильний розвиток і відмінний стан в період всього його життя. Більшість собак не дуже розбірливі в їжі і якщо їх кормити неправильно, вони стануть постійними клієнтами ветеринарного лікаря. Попередження: бассети схильні до ожиріння, бо господарі не в силах встояти перед сумним поглядом, котрим їх обдаровують собаки, як тільки відкривається дверцята холодильника. Ніякої користі в зайвій вазі немає, особливо якщо це велика собака з довгим тілом. Бассет, як і будь-яка собака, беззахисний у світі людей і повністю довіряє своєму господарю у задоволенні своїх потреб для виживання. Крім харчування, бассет більше за інших собак має потребу в турботі, захисті, вихованні та любові. Якщо ви не готові дати йому все це, значить, ви не готові бути господарем бассета. Серед недоліків бассета - відвисші («сирі») губи і з підвищеним слиновиділенням. Якщо ви фанатично підтримуєте чистоту в будинку і не потерпите слини на підлозі або навіть на стінах, бассет не для вас! У деяких гончаків, що йдуть по сліду, таких, як бассет, англійська гонча по кров'яному сліду або оттерхаунд, може спостерігатися специфічний, іноді неприємний запах. Схильність до слиновиділення і складки зайвої шкіри - головні гігієнічні особливості породи, тому бассети потребують в більш частого купання, ніж це може здатися на перший погляд.

Бассет підійде практично кожній родині. Він з усіх сил намагається сподобатись тим, кого любить, наскільки можливо підтримати компанію і розквітає в присутності свого «особливого» господаря. Рівень його емоціональної стійкості надзвичайно високий, що робить собаку цієї породи ідеальним другом. Рішучий і незалежний бассет буде затишно відчувати себе в сім'ї з підростаючими дітьми.
 
 

Яка саме собака підійде вам більше за всіх? Вибір, як завжди за вами, а вибір бассета вам доведеться поважати!

В дресируванні бассет-хаунд(ів) та інших порід собак вам допоможе Казаков Сергій Альбертович – професійний кінолог-експер, керівник Хмельницького обласного осередку Всеукраїнського громадського об’єднання (КСУ) центру собаківництва. Професійну допомогу в підтриманні здоров’я собак та їх лікуванні надасть Шевчук Павло Федорович – директор Теофіпольської міжрайонної лікарні ветеринарної медицини. Ми, собаководи, вдячні їм за їх професіоналізм і бажання прийти на допомогу та сприяння в розведенні породи Бассет-хаунд на теренах Теофіпольщини.

(автор Володимир Лейві)



Джерело: http://Обласний тижневик "Партнер"
Категорія: Мої статті | Додав: teo (12.01.2011) | Автор: Володимир Лейві E
Переглядів: 1624 | Коментарі: 6 | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 4
3 chinadogs  
1
Потрясающий репортаж про таких непредсказуемых собанек как БАССЕТ!!! Фото - СУПЕР!!!

2 nemo43  
1
Супер!

4 teo  
0
дякую wink

1 ViKomp  
1
http://pikc.at.ua/photo....27 - Фотоальбом

Обримав справжнє задоволення від перегляду фото, Бассети - справжнє чудо biggrin biggrin biggrin


Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
КИНОЛОГИЧЕСКИЙ СОЮЗ УКРАИНЫ. Официальный сайт