Субота, 27.04.2024, 12:42
перший незалежний інформаційно-розважальний кінологічний портал
Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід
Меню сайту
Категорії розділу
Мої статті [353]
Статті на вільну тему
Дресирування [203]
Статті по дресируванню собак, поведінці собак
Ветеринарія [77]
Лікування, кормління собак
Хендлінг [48]
Виставочна підготовка, виставки
Історія [211]
Статті з історичним підтекстом
Міні-чат
Володимир Кужель
сайт фірми ВіртуозІВ - виготовлення картин з бурштину та ексклюзивних предметів інтерєру
Головна » Статті » Мої статті

«Заберіть свого собаку!» або кілька практичних порад “перехожим” та “собачникам”.
Отже, мова піде про наболіле, про те, про що всі говорять, але практично ніхто не пише і не знає. Чому так? В першу чергу тому, що як таких правил (як, наприклад, «правил поведінки за столом») не існує, що у свою чергу спричиняє непорозуміння обох сторін.
Розглянемо цю проблему з обох сторін:
Перша сторона – “людина-перехожий” (найчастіше позивач ).
Друга сторона – “людина із собакою” (найчастіше відповідач).
Тепер визначимо проблему: «Заберіть свого собаку!» У відповідь на репліку, у залежності від настрою і почуття гумору власника якої може вилетіти що завгодно від примирливого: «Так вона ж на повідку!» до відверто-зухвалого: “ Та пішов ти!…....”
Винні у виникненні подібних ситуацій і собачники, і перехожі. Чому? Охоче поясню. Спочатку, природно, з позиції власника собаки:
1). А куди його (її) (тобто собаку) забрати якщо в місті не існує місць вигулу собак, у всякому разі, у центральних районах, де в парках ( да буде вам, перехожі) відомо вигул собак офіційно заборонений.
2). Яка була необхідність підходити з питанням «Котра година?» чи «Сигаретки не буде?» о 22-23 год. до людини, що стоїть до вас спиною, а на повідці в нього здоровенний пес мирно, вибачте за дрібницю, оправляється під кущем? Невже так закурити захотілося? Адже такі випадки зустрічаються скрізь і поруч нас, і це на жаль, зовсім не смішно.
Тепер з позиції перехожого:
1). Чому, зрештою, їдучи ввечері з роботи і піднімаючись по напівтемних сходах, додому, він змушений один – на - один зіткнутися з такою собі “собакою Баскервілів” , у якої горять очі (звичайно, не від злості, вона знову ж пардон, хоче пісяти) і хвіст трубою, а от кроки її інтелектуала-господаря чутні за три сходових прольоти. І після пережитого жаху, почувши від нього зневажливе: «Не бійтеся, вона не кусається», на мою думку, цілком нормальне бажання перехожого відразу дати по морді. Не собачці, звичайно, а інтелектуалу. При цьому останньому нічого, а перехожому – стаття Кримінального Кодексу.
Спробую допомогти порадою кожній стороні.
Собачники! Виходячи на прогулянку зі своїм вихованцем, дотримуйтеся елементарної пристойності. Вихід із квартири завжди з пристебнутим повідком. Причому до виходу з під'їзду ліва (чи права, дивлячись як навчена собака,) рука тримає повідок мінімально коротким. При зустрічі з людиною на сходах відстороніть собаку стегном до стіни, тим самим, звільняючи прохід. Відкриваючи двері проходьте разом із собакою, або першим, але ніколи собака не повинний виходити чи входити в двері перший.
Пам’ятайте! За дверима може бути хто завгодно, від трирічної дитини до восьмидесятилітньої бабусі.
Дійшовши до місця вигулу (неофіційного) і відстібаючи карабін, переконайтесь, що в межах видимості немає перехожих, дітей і т.п. Якщо під час вашої прогулянки в зоні вигулу з'явилася людина, ну підкличте ви свого улюбленця, невже це так важко! І лише після того, як перехожий відійде на достатню відстань можете відпустити собаку гуляти далі.
Ну й останнє для собачників. Якщо вже сталося непередбачене, через вашу неуважність чи по якимось інших причинах ваш собака вкусив (чи просто намагався атакувати) перехожого, майте мужність вирішити дану проблему. Не потрібно боягузливо, залишивши собаку напризволяще, втекти додому, зробивши вигляд це не Ваша собака.
Тепер рекомендації для перехожих, якими є, між іншим, ті ж собачники, коли їхні вихованці мирно посапують вдома в кріслах. Не потрібно йти в «лоб» людині, що йде вам назустріч, із собакою, не спокушайте долю. Пам’ятайте ! У собак (особливо в псів) свої закони, і «вихід в лоб» – це виклик на двобій. Ще одне: будь-ласка, не потрібно спілкуватися з чужим собакою, який би симпатичний і привітний він Вам би не здавався. Оскільки, по-перше – це дратує 80% господарів цих собак, а по-друге – на ваші привітні слова, собака може відреагувати неадекватно. А ще якщо Ви не зовсім тверезі, не робіть з себе «царя звірів», намагаючись подати будь-яку команду, собаці яка проходить повз вас. І остання порада – прохання не наближайтесь надто близько до людини із собакою, що купує що-небудь у кіоску. Зачекайте 2 хвилини, поки він розрахується і відійде. Незважаючи на втрату цих декількох хвилин, Ви уникнете неадекватної для вас реакції собаки (собака захищає свого господаря), а також Вашого обурення і фрази, з якої ми почали цю розмову: «Заберіть свого собаку!».
М.С. ©
Категорія: Мої статті | Додав: Ntmo43 (07.04.2010)
Переглядів: 706 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 1
1 felicite  
0
Прекрасная статья! Очень нужная!Конечно было бы очень хорошо, чтобы эту статью прочитало как можно больше людей. Не только собачников но и просто прохожих. Мне думается, что статья появится скоро на страницах наших газет.Так-как надо-надо, чтобы ее прочитало большее количество людей. smile smile smile

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
КИНОЛОГИЧЕСКИЙ СОЮЗ УКРАИНЫ. Официальный сайт